Sesje w Europie kończyły się spadkami

opublikowano: 07-05-2002, 18:28

LONDYN (Reuters) - Wtorkowe sesje w Europie kończyły się spadkami, ale głównym indeksom udało się po południu odbić od sześciomiesięcznego minimum jakie osiągnęły rano.

W Europie 11 z ostatnich 12 sesji zakończyło się spadkami i według obserwatorów w najbliższym czasie może dojść do krótkotrwałych wzrostów, bo na rynku pojawią się inwestorzy "polujący" na najbardziej przecenione akcje.

Popołudniowemu odbiciu w Europie pomogły także dane z USA, gdzie w pierwszym kwartale zanotowano największy od 19 lat wzrost wydajności pracy.

"To powinien być czynniki sprzyjający wzrostom, bo pokazuje, że spółki agresywnie tną koszty" - powiedział Gareth Evans, analityk z ING Barings.

Głównym motorem wtorkowych spadków były koncerny paliwowe. Ich kursy spadają od początku tygodnia, ponieważ w niedzielę Irak zniósł miesięczny zakaz eksportu ropy, co doprowadziło do spadku cen.

Do godziny 18.20 indeks Eurotop 300 stracił 1,11 procent, a indeks blue- chipów Euro Stoxx 50 stracił 0,73 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Sesje w Europie kończyły się spadkami