Sesje w Nowym Jorku skończyły się spadkami

Arkadiusz Wicik
opublikowano: 27-09-2001, 08:08

NOWY JORK (Reuters) - Po dwóch kolejnych sesjach wzrostów indeksy amerykańskich giełd spadły w środę, ponieważ kilku wiodących analitycy z Wall Street zredukowali prognozy zysku i przychodów dla producenta komputerów IBM oraz Intela.

Również kolejne spółki zapowiedziały, że nie zdołałają zrealizować celów finansowych z powodu ataków na World Trade Center i Pentagon 11 września oraz spowolnienia światowej gospodarki.

Liczba firm, które dotychczas zapowiedziały, że nie zdołają osiągnąć założonego poziomu zysku w trzecim kwartale jest dwa razy wieksza niż przed rokiem.

"Przed wydarzeniami 11 września widać było oznaki ożywienia gospodarczego, jednak teraz to się zmieniło. Bez wątpienia jesteśmy w stanie recesji. Prognozy zysku na następnych kilka kwartałów jest fatalne" - powiedział Kevin Bannon z BNY Asset Management.

Dow Jones spadł o 1,07 procent do 8.567,39 punktu. Liderami spadków były IBM i Caterpillar, których prognozy zysku zostały obniżone.

Nasdaq Composite stracił 2,5 procent i wyniósł 1.464,02 punktu. O 45 centów zostały przecenione akcje Intela, ponieważ Goldman Sachs zredukował prognozy zysku tej spółki na 2002 rok z powodu spadku popytu na sprzęt komputerowy na świecie.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Arkadiusz Wicik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesje w Nowym Jorku skończyły się spadkami