Sezon konferencyjny — czas, start

opublikowano: 29-08-2016, 22:00

Badania IBRIS wśród hotelarzy i właścicieli obiektów konferencyjnych

Początek jesieni oznacza nie tylko koniec wakacji i sezonu turystycznego, lecz także start innego sezonu — konferencyjnego. Wyniki badań rynku spotkań biznesowych wykonanych przez IBRiS na zlecenie Hotelu Narvil pokazują, że dla hotelarzy i właścicieli obiektów konferencyjnych to czas sporych wyzwań i możliwość osiągnięcia ogromnych zysków. Budżety na takie wydarzenia mogą przekroczyć nawet milion złotych.

A zadowolone z obsługi firmy wracają do tego samego hotelu nawet do trzech razy z rzędu (28 proc. firm przy poszukiwaniu miejsca na organizację wydarzenia kontaktuje się z obiektami, z którymi już wcześniej pracowało). Co o tym decyduje? Po pierwsze, cena (80 proc. ankietowanych wskazało na ten czynnik jako główny). Następnie jakość kuchni, która jest ważna dla niemal połowy przebadanych firm (48 proc.). Tak samo oceniona została łatwość dojazdu do obiektu. Najniższa cena nie idzie jednak w parze z zaniżaniem standardu poszukiwanych usług. Liczba gwiazdek określających standard hotelu to jedno z głównych kryteriów dla co czwartej przebadanej firmy.

— Klienci biznesowi nie poszukują najniższej oferty za wszelką cenę. Standard musi iść w parze z ceną. Wysoki standard i obsługa miejsca to kryteria, które spowodowały wybór oferty konkretnego obiektu przez 38 proc. firm podczas planowania przez nie ostatniego wydarzenia — mówi Grażyna Kowalczyk, dyrektor generalna Hotelu Narvil Conference & Spa, Hotelarz Roku 2014. 72 proc. firm samodzielnie poszukuje obiektu do zorganizowania konferencji. Ponad połowa z nich (52 proc.) korzysta z wyszukiwarek internetowych. Zaledwie 15 proc. przedsiębiorstw przegląda oferty, które przesyłają do nich obiekty hotelowe i konferencyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane