ŚFK rozbudowuje się w KSSE

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 02-05-2000, 00:00

ŚFK rozbudowuje się w KSSE

ODBICIE W GÓRĘ: ŚFK, kierowana przez Tadeusza Poloka, przez ostatnie dwa lata miała ujemny wynik finansowy. Jednak w pierwszym kwartale 2000 r., po raz pierwszy od 1997 r., znalazła się nad kreską. fot. AW

Śląska Fabryka Kabli uruchomi w maju produkcję nowego rodzaju przewodów w fabryce Nowych Śląskich Kabli w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Koszt rozbudowy zakładu wyniósł 7 mln zł. Dzięki przejęciu produkcji fabryki z Austrii firma ma zapewniony zbyt do krajów UE.

Śląska Fabryka Kabli, spółka zależna duńskiego koncernu NKT Cables, specjalizująca się w produkcji drutów nawojowych, przewodów instalacyjnych i sznurów przyłączeniowych, uruchomi w maju w zakładzie Nowych Śląskich Kabli (spółka w 100 proc. zależna) produkcję tzw. control cables — przewodów sygnalizacyjnych i sterowniczych.

— Przejęliśmy produkcję fabryki z Austrii, wchodzącej w skład grupy NKT Cables. Jej odbiorcami będą głównie dotychczasowi klienci koncernu NKT ze Szwajcarii, Niemiec, Austrii i Danii, czyli przedsiębiorstwa z branży elektromaszynowej. W drugiej połowie roku planujemy rozszerzenie sprzedaży również na rynek polski — mówi Tadeusz Polok, prezes zarządu Śląskiej Fabryki Kabli z Czechowic-Dziedzic.

Inwestycja w park maszynowy kosztowała 7 mln zł. Pieniądze pochodziły ze środków własnych. W zakładzie znajdzie zatrudnienie kolejnych 50 osób.

Fabryka Nowych Śląskich Kabli zaczęła działać w KSSE w Warszowicach w listopadzie 1999 roku. Koszt jej budowy wyniósł 35 mln zł. W pierwszym etapie uruchomiono produkcję przewodów instalacyjnych dla budownictwa.

— W 1999 roku fabryki w Czechowicach i Warszowicach osiągnęły łączną sprzedaż wysokości 50 mln USD (według obecnego kursu — około 215 mln zł). Liczę, że produkcja nowego asortymentu przewodów pozwoli w przyszłym roku zwiększyć przychody o kilkanaście milionów dolarów — szacuje Tadeusz Polok.

Na tym nie kończą się plany inwestycyjne spółki.

— Dysponujemy w strefie działką o powierzchni 10,5 ha, która stwarza perspektywy rozwoju na wiele lat. Już teraz planujemy budowę nowych hal produkcyjnych. Za wcześnie jednak mówić o terminie realizacji prac i rodzaju produkcji — zastrzega prezes Polok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / ŚFK rozbudowuje się w KSSE