SG: dane makro nie przyniosą niespodzianek

Marek Druś
opublikowano: 17-12-2001, 10:11

W rozpoczynającym się tygodniu przedstawiony zostanie szereg kluczowych danych makroekonomicznych, zbierze się także Rada Polityki Pieniężnej. Analitycy Societe Generale nie spodziewają się jednak żadnych wiadomości, które mogłyby zaskoczyć rynek.

Dane o inflacji cen detalicznych (CPI) w listopadzie zostaną podane najwcześniej, już w poniedziałek. Analitycy SG oczekują, że utrzymujący się niski popyt spowoduje, że wskaźnik inflacji spadnie poniżej poziomu notowanego w październiku, kiedy wyniósł 4 proc.

Na wynik produkcji przemysłowej, której dynamikę poznamy we wtorek, wpłynie mniejsza ilości dni pracy w analizowanym okresie.

- Spodziewamy się, że w ujęciu rocznym wskaźnik produkcji spadnie 2,2 proc. choć jest prawdopodobne, że spowolnienie może okazać się jeszcze większe – uważają autorzy raportu SG.

Ich zdaniem, w III kwartale wynik PKB, który zostanie przedstawiony w piątek, rozczaruje. Bazując na prognozach wielkości produkcji przemysłowej analitycy oczekują, że PKB wzrosło we wspomnianym okresie zaledwie o 0,7-0,8 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / SG: dane makro nie przyniosą niespodzianek