SG : koniunktura będzie nieco lepsza

Marek Druś
13-02-2002, 00:00

Z ostatniej ankiety Reutersa wynika, że rynek spodziewa się poprawy koniunktury gospodarczej w Polsce w 2002 roku. Będzie miała ona jednak umiarkowany charakter — twierdzą analitycy Societe Generale w ostatnim raporcie.

Badanie Reutersa wskazuje, że rynek nie liczy na obniżkę stóp procentowych w lutym. Spodziewa się jednak do końca roku redukcji o 100- -250 pkt bazowych. Ankietowani spodziewają się, że w styczniu inflacja znajdzie się w przedziale 3,5-3,8 proc. Ponad połowa z 15 instytucji spodziewa się inflacji w wysokości 3,7-3,8 proc.

Rynek nie oczekuje poprawy wyniku produkcji mimo sprzyjającej mu większej ilości dni roboczych w styczniu. Średnio oczekuje się, że w ujęciu rocznym produkcja spadnie w styczniu o 1,4 proc., choć indywidualne prognozy mieszczą się w zakresie -4,9 proc. do + 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / SG : koniunktura będzie nieco lepsza