SG: produkcja rozczarowała

Marek Druś
22-05-2002, 00:00

Dane o produkcji przemysłowej w kwietniu były raczej rozczarowujące, niemniej jednak pojawiły się pozytywne sygnały poprawy wyników niektórych sektorów — twierdzą analitycy Societe Generale.

Produkcja przemysłowa w kwietniu spadła o 4,4 proc. w stosunku do marcowej, a w porównaniu rocznym wzrosła o zaledwie 0,2 proc. 14 branż zanotowało w kwietniu wzrost produkcji, 15 spadek. Wśród najlepszych znalazły się branże urządzeń biurowych i komputerów oraz elektroniczna. Mimo ogólnie negatywnego obrazu rynku, część sektorów przemysłu wykazała wyraźną poprawę wyniku.

— Gospodarka jest gotowa do odbicia, ale aby ono nastąpiło, wymagana jest zdecydowana poprawa popytu. Na to jednak nie ma wielkich szans. Dane makro wskazują, że jest przestrzeń do dalszej obniżki stóp procentowych. Prawdopodobnie spowodują one zwiększenie nacisków na władze monetarne. Biorąc jednak pod uwagę słabe przełożenie dotychczasowych obniżek na politykę kredytową banków, kolejne cięcie stóp, szczególnie zbliżone wielkością do 50 pkt bazowych, będzie miało jedynie symboliczne znaczenie — napisali w dziennym raporcie analitycy SG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / SG: produkcja rozczarowała