SGH dobrze oceniona

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 02-02-2015, 00:00

Programy MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie są najlepsze w regionie — wynika z najnowszego rankingu Eduniversal 2014-2015.

Programy CEMBA (Canadian Executive Master of Business Administration) oraz MBA-SGH zgłoszono do oceny łącznie.

Wyprzedziły m.in. programy Executive oferowane przez inne polskie uczelnie, a także przez Graduate School of Management na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu i na Uniwersytecie Corvinus w Budapeszcie.

Studia magisterskie w języku angielskim na kierunku finanse i rachunkowość — Finance & Accounting — prowadzone przez SGH wspólnie z EY i akredytowane przez ACCA znalazły się już kolejny rok na pierwszym miejscu w regionie na liście najlepszych kierunków związanych z finansami i rachunkowością.

Na pierwszym miejscu w swojej kategorii znalazła się także ekonomiczna analiza prawa jako jedyny taki program w Polsce. W kategorii kierunków Economics najwyżej oceniono magisterskie międzynarodowe stosunki gospodarcze — International Economics. Zarządzanie (Management) natomiast zajęło czwartą pozycję w kategorii kierunków magisterskich General Management.

Piątą pozycję w kategorii International Management zajął kierunek International Business. Ranking Best Masters jest ogłaszany co roku pod koniec grudnia. Przygotowuje go francuska agencja ratingowa specjalizująca się w edukacji wyższej. Ocenie poddała cztery tysiące programów magisterskich i MBA z całego świata. Trzy główne kryteria to reputacja programu (m.in. opinie ekspertów HR), wysokość wynagrodzenia absolwentów w pierwszym miejscu pracy, a także opinie samych absolwentów. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu