Sieć Abra rozwija skrzydła

WIS
05-05-2010, 12:05

Ogólnopolska sieć sklepów meblowych Abra powiększyła się o trzy nowe sklepy: w Rzeszowie, Przemyślu i Siemianowicach Śląskich.

Obecnie Abra zarządza siecią 76 sklepów meblowych zlokalizowanych w 62 miastach na terenie całej Polski oraz bazą logistyczną liczącą 6 magazynów. Łączna powierzchnia nowych sklepów to ponad 2 250 m2. Otwarcie kolejnych punktów handlowych to część strategii rozwoju firmy, zakładającej zwiększenie liczby placówek i wzrost udziału w rynku meblowym.

-Niemal co miesiąc otwieramy nowy salon meblowy. Od początku 2010 roku uruchomiliśmy już 5 sklepów, a od września 2009 roku, a więc od początku naszego roku obrachunkowego, 8 nowych placówek. W niedalekiej przyszłości planujemy dalsze otwarcia i rozwój sieci sklepów franczyzowych - mówi Piotr Krzanowski, prezes zarządu spółki Abra.

Abra posiada obecnie ok. 5 procent udziału w rynku meblowym. Jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1.000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Sieć Abra rozwija skrzydła