Sieć kin AMC zyskała 100 mln USD finansowania

ARŻ, CNBC
opublikowano: 11-12-2020, 16:10

Druga co do wielkości sieć multipleksów w USA pozyskała 100 mln USD od funduszu inwestycyjnego Mudrick Capital Management. AMC potrzebuje zabezpieczyć łącznie 750 mln USD, by zapewnić sobie płynność w 2021 roku i uniknąć bankructwa.

Jedno z kin sieci AMC w Nowym Jorku
Jedno z kin sieci AMC w Nowym Jorku
Fot. Andreas Praefcke/Wikimedia Commons/CC BY 3.0

Aby pozyskać środki niezbędne do utrzymania się na rynku, sieć kin planuje emisję akcji oraz renegocjację czynszów.

„Biorąc pod uwagę niepewność co do naszej zdolności do pozyskania znacznych ilości dodatkowej gotówki oraz niepewność co do czasu, w którym poziom frekwencji w kinach może się normalizować, istnieją poważne wątpliwości co do zdolności firmy do kontynuowania działalności” – stwierdzono w oświadczeniu. Od 1 października do 30 listopada ogólna frekwencja w kinach w USA spadła o 92 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Firma oszacowała, że jej środki pieniężne i ekwiwalenty środków pieniężnych wyniosły na 30 listopada ok. 320 mln USD. Bez dodatkowej płynności jej istniejące zasoby zostaną wyczerpane w styczniu przyszłego roku.

AMC jest operatorem drugiej co do wielkości sieci kin w USA. Aktualnie otwartych pozostaje ok. 400 z blisko 600 obiektów w kraju. Akcje firmy spadły w piątek o 1 proc. w handlu przedrynkowym. Dotychczas w tym roku straciły 44 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane