Siedziba PGNiG Obrót Detaliczny idzie pod młotek

opublikowano: 15-01-2018, 13:37

Grupa Waryński wystawiła na sprzedaż warszawski EQlibrium, którego głównym najemcą jest spółka PGNiG Obrót Detaliczny.

Położony na warszawskiej Woli biurowiec EQlibrium najprawdopodobniej niebawem zmieni właściciela. Grupa Waryński poinformowała właśnie o wystawieniu budynku na sprzedaż, jednak ze względu na początkowy etap transakcji  nie ujawnia kwoty, jakiej oczekiwałby za niego ani informacji o jego potencjalnych nabywcach.

NA ZBYCIU:
NA ZBYCIU:
Warszawski EQlibrium oferuje 10,5 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej klasy A na 11 kondygnacjach.
FOT: ARC

EQlibrium oferuje na wynajem 10,5 tys. mkw. i został otwarty w czerwcu 2017 r. Aż 7 tys, mkw. zajmuje w nim spółka PGNiG Obrót Detaliczny, jednak swoje biura mają tu także takie firmy jak SGS Polska, Holding Firm Krimarg, OptiBuy Sp i siłownia Fitness 24 Seven.

– EQlibrium to nasz pierwszy projekt na rynku biurowym i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że nasz debiut okazał się zdecydowanym sukcesem. O potencjale budynku świadczy in. ogromne zainteresowanie ze strony najemców. Oddajemy na rynek budynek, który nie tylko spełnia wszystkie kryteria nowoczesnej przestrzeni biurowej, ale może również pochwalić się doskonałą lokalizacją i prestiżowym gronem najemców, w tym jednej z czołowych spółek Skarbu Państwa –  zachwala Mirosław Łoziński, prezes spółki Waryński.

Sprzedaż EQlibrium to już kolejna w tym roku transakcja na biurowym rynku inwestycyjnym w Polsce. Na początku stycznia spółka Echo Investment poinformowało o zbyciu wrocławskiego Nobilis Business House. Kupującym była firma inwestycyjna Catalyst Capital, a wartość transakcji sięgnęła 44 mln EUR.

Polskimi biurowcami inwestorzy interesują się bacznie już od kilku lat. Tylko w ubiegłym roku właścicieli zmieniły m.in. takie budynki jak Proximo I i Warsaw Spire B w Warszawie. Także Skanska sprzedała w stolicy pierwszy biurowiec z kompleksu Generation Park. Kwota transakcji to 83 mln EUR. Nabywcą był Hansainvest Real Assets.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Polecane