Siegel: IV kwartał najlepszy dla rynku akcji

opublikowano: 03-06-2015, 09:17

Jeśli Rezerwa Federalna w końcu podniesie stopy procentowe we wrześniu, to czwarty kwartał będzie “bardzo dobry dla rynku akcji”, zapowiada Jeremy Siegel, profesor finansów na Uniwersytecie Pensylwania.

Zobacz więcej

Jeremy Siegel

Bloomberg

Większość członków amerykańskiego banku centralnego, w tym prezes Janet Yellen, oczekuje rozpoczęcia podwyżek stóp procentowych jeszcze w tym roku. Fed utrzymywał stopy na poziomie zbliżonym do zera od grudnia 2008 r.

Bank zapowiedział podwyżkę stóp, gdy tylko zaobserwuje poprawę na rynku pracy i uzyska stosunkową pewność, że inflacja jest na drodze do 2-procentowego celu.

Siegel dodał jednak, że Fed nie powinien działać od razu.

- Myślę, że jeśli miałoby dojść do tego w czerwcu, co jest bardzo mało prawdopodobne, to nie byłoby dobrze. Jeśli zdecydowaliby się na wrzesień, to myślę, że czwarty kwartał byłby najlepszy dla rynku akcji w całym roku – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Siegel: IV kwartał najlepszy dla rynku akcji