Siemens Gamesa obniża tegoroczną prognozę zysku

PM, Bloomberg
opublikowano: 02-08-2022, 12:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Hiszpańsko-niemiecka firma Siemens Gamesa Renewable Energy poinformowała, że w związku z rosnącymi kosztami surowców obniża swoją prognozę dotyczącą zysku za 2022 rok, pisze Reuters.

fot. Eric Thayer/Bloomberg

Producent turbin wiatrowych przewiduje, że jego marża z zysków przed odsetkami i podatkiem oraz przed umowami zakupu energii i innymi kosztami wyniesie -5,5 proc. za cały rok fiskalny. Poprzednia prognoza zakładała -4 proc.

Aktualizacja szacunków dotyczących zysków pojawiła się w momencie, w którym cała branża zmaga się z rosnącymi kosztami surowców oraz zakłóceniami w łańcuchu dostaw.

To jednak niejedyne problemy, z którymi mierzyć musi się firma kierowana przez Jochena Eickholta. Siemens Gamesa jest w trakcie reorganizacji działalności, a także zmaga się z kłopotami produkcyjnymi, które już wpływają na terminową realizację zamówień.

We wtorek akcje firmy Siemens Gamesa tanieją o 0,5 proc. do 17,91 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane