Siemens i Bombardier rozmawiają o połączeniu sił

opublikowano: 24-07-2017, 09:25
aktualizacja: 24-07-2017, 09:26

Niemiecki Siemens i kanadyjski Bombardier prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie połączenia sił w biznesie kolejowym, dowiedział się nieoficjalnie The Wall Street Journal.

Połączenie sił miałoby pomóc w rywalizacji z konsolidującymi się rywalami branżowymi z Chin. Siemens i Bombardier negocjują stworzenie dwóch joint venture. Pierwsze, kontrolowane przez niemiecki koncern, miałoby zajmować się automatyką kolejową. Drugie, kontrolowane przez kanadyjską firmę, miałoby zajmować się taborem.

Zobacz więcej

Bombardier

Bloomberg

Oba joint venture miałyby ok. 15 mld EUR rocznej sprzedaży, twierdzi źródło WSJ mające wiedzę o toczących się negocjacjach, które według innego mogą potrwać do sierpnia.

Na swojej stronie internetowej Bombardier informuje, że jest największym inwestorem międzynarodowym w branży transportu szynowego w Polsce. Zatrudnia ponad 1500 osób w zakładach w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Produkuje w nich nadwozia lokomotyw oraz pociągów pasażerskich, ram wózków dla pociągów wielkich prędkości, zespoły trakcyjne ruchu regionalnego, tramwaje i wagony metra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Siemens i Bombardier rozmawiają o połączeniu sił