Siemens i Valeo chcą robić silniki do e-aut m.in. w Polsce

opublikowano: 19-04-2016, 07:51

Niemiecki Siemens i francuskie Valeo połączą siły w dziedzinie produkcji silników do aut elektrycznych, donoszą Reuters i DPA.

Spółki, które podzielą się równo udziałami w tworzonym joint venture, oczekują, że rynek aut elektrycznych będzie rósł o 20 proc. rocznie do 2020 roku. Ich celem jest osiągnięcie statusu lidera w produkcji komponentów pojazdów elektrycznych, a także stacji ładowania.  

Bloomberg

- Joint venture Valeo-Siemens to kolejny przykład tworzenia prawdziwie europejskiej spółki – powiedział Klaus Helmrich z zarządu Siemensa.  

Główna siedziba będzie znajdować się w niemieckim Erlangen. Projekt mają realizować zakłady spółek w Polsce, Francji, Norwegii i na Węgrzech. Planowane jest stworzenie co najmniej jednej fabryki w Chinach.

Siemens ma doświadczenie w dziedzinie pojazdów elektrycznych dzięki dotychczasowej działalności E-Car Powertrain Systems Business Unit, zatrudniającego ok. 500 osób. Valeo może pochwalić się doświadczeniem w dziedzinie elektroniki wysokich napięć.

Realizacja projektu ma ruszyć jeszcze przed końcem tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, DPA

Polecane