Czytasz dzięki

Siemens wycofał się z prognoz

opublikowano: 08-05-2020, 09:46

Jeden z największych europejskich koncernów przemysłowych wycofał się z prognozy rocznych wyników z powodu pandemii. W drugim kwartale rozrachunkowym jego zysk wyraźnie spadł.

Siemens poinformował w piątek, że w kwartale zakończonym w marcu jego zysk netto wynosił 652 mln EUR. Rok wcześniej sięgał 1,81 mld EUR. EBITDA przemysłowego biznesu koncernu spadła o 18 proc. do 1,59 mld EUR.

Przychody kwartalne Siemensa wyniosły 14,23 mld EUR i były o ok. 20 mln EUR niższe niż rok wcześniej. Zamówienia spadły do 15,15 mld EUR z 16,46 mld EUR.

- Pomimo pandemii koronawirusa Siemens był w stanie kontynuować działalność i utrzymać łańcuchy dostaw na niemal normalnym poziomie w drugim kwartale rozrachunkowym – poinformował niemiecki koncern.

Siemens wycofał się jednak z prognoz na fiskalny 2020 rok. Spodziewa się najmocniejszego wpływu pandemii na wyniki w trzecim kwartale rozrachunkowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane