"Sierpień' 80" namawia pielęgniarki do strajku

PAP
opublikowano: 06-01-2008, 15:45

O podjęcie strajku, który doprowadzi do  znaczącej podwyżki płac, zaapelowała w niedzielę do pielęgniarek i położnych Komisja Krajowa Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień'80".

"Apelujemy do pielęgniarek i położnych: podejmujcie czynne akcje strajkowe. Nie czekajcie, aż po raz kolejny wasze pieniądze odbiorą wam lekarze. Jesteście taką samą grupą zawodową jak każda inna. Macie prawo do strajku i skutecznej walki o własne interesy" - napisał w przesłanym PAP oświadczeniu przewodniczący "Sierpnia'80" Bogusław Ziętek.

Jak zaznaczył, służba zdrowia to nie tylko lekarze, którzy obecnie "szantażem wymuszają realizację swoich postulatów, załatwiając interesy jednej grupy zawodowej kosztem innych". "Pielęgniarki i położne wykazały dość cierpliwości i odpowiedzialności, prowadząc protesty od wielu miesięcy i nie uzyskując nic w zamian" - dodał Ziętek.

Według niego, decydenci w służbie zdrowia wykazują się brakiem odpowiedzialności. "Kosztem pielęgniarek i położnych przyznają znaczące podwyżki płac dla lekarzy i zapominają o słusznych postulatach innych grup zawodowych" - czytamy w apelu.

áZiętek podkreślił także, iż zawód pielęgniarki i położnej cieszy się ogromnym szacunkiem w społeczeństwie i zapewnił, że nie zmieni tego podjęcie akcji strajkowej. "Większość społeczeństwa doskonale rozumie waszą sytuację i będzie po waszej stronie" - zapewnił pielęgniarki lider "Sierpnia'80".

Górnicy zrzeszeni w "Sierpniu'80" wspierali ubiegłoroczny protest pielęgniarek przed Kancelarią Premiera. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane