Sierpień był słaby dla zarządzających

Grzegorz Nawacki
09-09-2010, 07:05

O zysk na akcjach nie było łatwo. Lepszą inwestycją były polskie i dolarowe obligacje oraz złoto.

Świetny lipiec rozbudził apetyty inwestorów. Sierpień przypomniał, że o zyski w tym roku nie będzie łatwo. Tylko niewiele ponad połowa polskich funduszy zakończyła miesiąc na plusie. Większość z nich jest mało popularna. Fundusze akcji polskich, które zajmują najwięcej miejsca w portfelach inwestorów znad Wisły, w większości przyniosły straty, a co gorsza, najczęściej przegrywały z indeksem.

Najlepszym wynikiem w sierpniu może pochwalić się Superfund Goldfuture, którego klienci zyskali aż 9,7 proc. Ten fundusz ma jednak bardzo zmienne wyniki, dlatego zwycięzcą rankingu została Aviva Investors Nowoczesnych Technologii, którą zarządzają Maciej Chudzik i Rafał Janczyk. Zarządzający Aviva Investors na polskich akcjach zarobili 4,8 proc., podczas gdy WIG zakończył miesiąc spadkiem o 0,06 proc. Wynik nie jest przypadkowy, bo fundusze tego TFI były w czołówce niemal w każdej kategorii.

Sierpień był słaby dla zarządzającychSierpień był słaby dla zarządzających

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sierpień był słaby dla zarządzających