Silna osobowość w Puławach

SG
opublikowano: 30-03-2006, 00:00

LUDZIE GIEŁDY: Małgorzata Iwanejko

Od wczoraj Zakłady Azotowe (ZA) Puławy mają nowego prezesa: Małgorzatę Iwanejko. Nowy szef ma doskonałe wykształcenie ekonomiczne (SGH, MBA w University of Central Lancashire, liczne kursy menedżerskie) i wieloletnie doświadczenie w ZA Puławy. Biegle zna angielski, włada też rosyjskim i niemieckim.

Małgorzata Iwanejko jest w Puławach doskonale znana. Nie bez kozery. Od 1984 r. pracuje w ZA Puławy, m.in. jako szef działu sprzedaży, a potem dyrektor marketingu i doradca zarządu ds. handlu. W latach 1997–2002 pełniła funkcje przewodniczącej rady nadzorczej Bałtyckiej Bazy Masowej, przedstawiciela ZA Puławy w Agro-Economics Committee IFA Francja oraz przewodniczącej Komisji Nawozowej przy Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego Związek Pracodawców w Warszawie. Od października 2002 r. jest doradcą w Nafcie Polskiej.

Małgorzata Iwanejko obejmuje stanowisko po Zygmuncie Kwiatkowskim, który zostawił spółkę zrestrukturyzowaną i osiągającą rekordowe wyniki, ale również u progu kolejnych, znaczących inwestycji. Inwestorzy będą rozliczać już za nie nową prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu