Silniki Opla dopuszczone do użytkowania

opublikowano: 31-07-2016, 13:15
Obserwuj w MójPB:

Niemiecki Federalny Urząd dla pojazdów silnikowych zatwierdził silniki wysokoprężne firmy Opel. Wcześniej pojawiały się wątpliwości czy niemiecki koncern, którego właścicielem jest amerykański gigant motoryzacyjny General Motors nie wykorzystuje czasem niedozwolonego oprogramowania sterującego pracą jednostek napędowych, donosi Reuters powołując się na tygodnik Bild am Sonntag.

Dopuszczone do użytkowania zostały silniki typu 2.0 CDTI w które są instalowane w modelach Insigna, Cascada i Zafira.

Niemiecka komisja badała od początku tego roku 30 modeli samochodów, które we wcześniejszych testach wykazały podejrzanie wysoki poziom dwutlenku węgla (CO2), po tym jak koncern Volkswagen przyznał się do oszustów w przypadku testów prowadzonych na amerykańskim rynku.

 Wśród producentów których samochody znalazły się pod lupą pod kontrolerów były też Ople. Producent przyznał, że jego model Zafira jest wyposażony w oprogramowanie silnika, która wyłącza systemy oczyszczania spalin w pewnych okolicznościach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane