Silny w detalu i korporacji

Beata Tomaszkiewicz
28-05-2004, 00:00

Będzie wzmocnienie detalu i korporacji. Zrobią to nowi członkowie zarządu, którzy przechodzą do banku z konkurencji.

Na wczorajszym walnym Millennium Bogusław Kott, prezes banku, przekazał akcjonariuszom plan rozwoju giełdowej spółki na ten rok. Obiecuje, że zwiększy efektywność w segmencie detalicznym. Plan zakłada m.in. sprzedaż krzyżową produktów w grupie. Oznacza to, że np. spółka leasingowa BEL będzie oferowała klientom także np. produkty banku i ubezpieczenia PZU (Millennium jest jego udziałowcem). Bank zamierza też lepiej dywersyfikować ryzyko w bankowości korporacyjnej, chce również pomagać małym i średnim firmom w pozyskiwaniu źródeł finansowania.

Aby zrealizować strategię, bank potrzebuje nowych ludzi. I znalazł... u konkurencji.

— Od 1 czerwca nowymi członkami zarządu zostaną Wiesław Kalinowski, który będzie odpowiedzialny za bankowość korporacyjną, oraz Zbigniew Kudaś, który zajmie się rozwojem bankowości hipotecznej — mówi Bogusław Kott.

Wiesław Kalinowski do niedawna odpowiadał za bankowość korporacyjną w Banku Handlowym (BHW), a Zbigniew Kudaś był wiceprezesem GE Banku Mieszkaniowego, pierwszej instytucji w Polsce wyspecjalizowanej w rynku hipotecznym. Obaj przejdą do Millennium, i to z częścią swoich zespołów z poprzednich firm.

Podczas walnego akcjonariusze banku udzielili skwitowania radzie i zarządowi z działalności za ubiegły rok. Właściciele zdecydowali też o przeznaczeniu 40,9 mln zł zysku netto za 2003 r. na fundusz ogólnego ryzyka. Natomiast 17,8 mln zł z kapitału zapasowego pokryje jedną piątą straty z lat ubiegłych. Bank ma czas do końca przyszłego roku na pokrycie jej w całości. Dodatkowo prawie 17 mln zł z tego samego kapitału pokryje korektę bilansu otwarcia z tytułu zmiany zasad rachunkowości.

Akcjonariusze powołali również w skład rady nadzorczej Dariusza Rosatiego, byłego członka RPP. Zajął on miejsce Marka Belki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Silny w detalu i korporacji