Simon Smith pracę w Nestlé rozpoczął w 1992 roku w Wielkiej Brytanii. Kontynuował swoją karierę na różnych stanowiskach – od Kontrolera Biznesowego po Szefa Działu Finansów i Kontrolingu w Irlandii. Doświadczenie w zarządzaniu biznesem zdobywał również jako Szef Marketingu w Irlandii oraz Szef Rynku Regionu Adriatyckiego.
Pierre Detry, dotychczasowy Szef Rynku w Polsce i Krajach Bałtyckich, ze względu na osobiste plany zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery poza strukturami Grupy Nestlé.
Do czasu objęcia nowej funkcji przez Simona Smitha tymczasowo obowiązki Prezesa Nestlé Polska pełnić będzie Jolanta Kalinowska (w połączeniu z dotychczasową rolą Dyrektora Działu Finansów i Kontrolingu).