Simple nowy tygrys CTO

Simple nowy tygrys CTO

Simple nowy tygrys CTO

Grzegorz Pędras
opublikowano: 09-11-1998, 00:00

Simple nowy tygrys CTO

Pierwszy tydzień listopada na rynku pozagiełdowym obfitował w ciekawe wydarzenia. We wtorek byliśmy świadkami gwałtownego, ponad 40-proc. wzrostu cen akcji Bacutilu, który był reakcją rynku na wiadomość o finalizowaniu przez spółkę sprzedaży części swojego majątku.

ŚRODA była natomiast dniem debiutu Simple, trzeciej spółki z branży informatycznej notowanej na CTO. Duża podaż akcji spowodowała, że po pierwszej transakcji zawartej po cenie 55 zł,cena zamknięcia ustaliła się na poziomie 35 zł (dla 35 zł wskaźnik C/Z wynosi 13,4, a C/WK 1,45). Tak niska wycena akcji Simple podczas pierwszego dnia notowań została bardzo szybko skorygowana, toteż w piątek za akcje spółki, które w ofercie niepublicznej były nabywane przez inwestorów po 68 zł, płacono już po 44 zł.

BARDZO DOBRE wyniki finansowe MacroSoftu, nowe kontrakty i potwierdzenie prognozy zysku Sterprojektu, wzbogacanie oferty handlowej Simple oraz bardzo perspektywiczny rynek, na którym działają te firmy sprawia, że można się spodziewać w najbliższym czasie dość istotnej weryfikacji wyceny rynkowej tych spółek informatycznych.

INTERESUJĄCE są notowania warrantów typu put i call na akcje KGHM Polska Miedź, dla których cenę wykonania ustalono na poziomie 13 zł. Teraz, gdy kurs akcji Polskiej Miedzi wynosi 13,70 zł, warranty są wyceniane odpowiednio na 7,00 zł i 6,00 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Pędras