Simple wejdzie na GPW

Tomasz Furman
opublikowano: 13-01-2000, 00:00

Simple wejdzie na GPW

NOWE AKCJE: Simple, kierowane przech Wojciecha Popowskiego, wyemituje pięć nowych serii akcji, z których środki zostaną przeznaczone m.in. na rozwój nowych technologii informatycznych. fot. B. Skrzyński

Najbliższe NWZA Simple zwołane na 15 lutego 2000 roku ma podjąć m.in. uchwałę w sprawie zmiany rynku notowań akcji i wprowadzenia ich do obrotu na GPW.

Rok temu przenosiny z tabeli na giełdę zapoczątkował Szeptel. Kilka miesięcy poźniej podobne kroki poczyniły Ster-Projekt, Pekabex i Macrosoft. Obecnie do tego grona chce dołączyć Simple.

Wprawdzie decyzje dotyczące konkretnych terminów zmian jeszcze nie zapadły, ale proces został już zapoczątkowany. Spółka, dla której stworzony został rynek centralny — bardziej prestiżowy w stosunku do powszechnego na którym kowotowana jest większość walorów — przez długi okres czasu utrzymywała, że jest to dla niej miejsce docelowe.

— Zarząd chce przenieść spółkę na giełdę przede wszystkim w celu osiągnięcia efektu handlowo-marketingowego oraz uzyskania lepszej wyceny naszych akcji. W przyszłości tą drogą moglibyśmy łatwiej pozyskać kapitał niezbędny do dalszego rozwoju spółki — powiedział Mariusz Kamiński, dyrektor finansowy Simple.

Walne Simple podejmie dodatkowo decyzje dotyczące splitu obecnych akcji i emisji nowych serii. Do tej pory spółka wyemitowała 181 410 akcji o wartości nominalnej 9 zł. Przyjęcie zaproponowanej przez zarząd propozycji splitu spowoduje dziewięciokrotne zwiększenie tej liczby. Dodatkowo kapitał akcyjny po zaaprobowaniu prospektu emisyjnego przez KPWiG może zostać powiększony o emisje pięciu nowych serii. Seria E, w ilości od 90 tys. do 360 tys. walorów, zostanie skierowana do wszystkich inwestorów w publicznej subskrypcji. Kolejna emisja w ilości od 9,9 tys. do 73,4 tys. walorów ma zostać przeznaczona na przejęcie regionalnych przedstawicielstw Simple od ich właścicieli. Trzy ostatnie serie obejmie kadra zarządzająca na podstawie opcji menedżerskiej. Wyniosą one odpowiednio 72,9 tys., 27 tys. i 18 tys. walorów.

Decyzje WZA umożliwią przedsiębiorstwu realizację strategii rozwoju technologii informatycznych, związanych głównie z Internetem. Za miesiąc przedstawiona zostanie też nowa prognoza finansowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Simple wejdzie na GPW