Singapurska giełda wstrzymała handel

opublikowano: 05-11-2014, 09:48

Giełda w Singapurze zmuszona został w środę do wstrzymania obrotu papierami wartościowymi i instrumentami pochodnymi, informuje Bloomberg. Przyczyną są problemy z łącznością.

Według Singapore Exchange, operatora największej w południowo-wschodniej Azji giełdy, zaprzestała ona handlu o 14:51 czasu lokalnego, i jak wynika z zamieszczonego na stronie internetowej oświadczenia, bada przyczynę kłopotów. Z kolei agencja Bloomberg odnotowuje, że ostatnie transakcje na papierach DBS Group Holdings Ltd., Oversea-Chinese Banking Corp. i United Overseas Bank, które to spółki są największymi składowymi indeksu Straits Times odbyły się między 14:15 a 14:18.

Bloomberg

"Przerwa będzie mieć poważne konsekwencje" - ocenia Ryan Huang, strateg IG Ltd. Wyjaśnia, że notuje się rosnącą liczbę połączeń od klientów, którzy czekają na realizację swoich zleceń.

„Rynek jest dość płynny, więc niektórzy ludzie stają się nerwowi" – podkreśla strateg.

SGX dołączyła tym samym do częśći największych światowych giełd, które w ubiegłym tygodniu borykały się z problemami. M.in. 31 października awaria komputera zmusiła Deutsche Boerse do zawieszenia obrotu na platformie Xetra. Przerwa trwała 72 minuty i dla niektórych inwestorów okazała się niefortunna zważywszy na fakt, że nie mogli brać udziału w rajdzie na parkietach wywołanych informacją o dalszej stymulacji japońskiej gospodarki.

Z kolei dzień wcześniej nowojorska giełda NYMEX zmuszona została do przełączenia się na system awaryjny, wykorzystywany do tworzenia kopii zapasowych, po tym jak doszło do zafałszowania danych o cenach akcji tysięcy spółek.

Rynek akcji w Singapurze warto jest około 581 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane