Singapurski fundusz dołącza do konsorcjum chcącego przejąć sieć Morrisons

opublikowano: 29-07-2021, 06:18

Konsorcjum firm private equity, na czele którego stoi Fortress, a które złożyło ofertę przejęcia brytyjskiej sieci detalicznej Morrisons powiększyło się o kolejny podmiot, informuje Reuters.

fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg

Dołaczył do niego singapurski państwowy fundusz majątkowy GIC, który posiada już około 0,21 proc. kapitału zakładowego Morrisons.

Już wcześniej właściciel czwartej pod względem wielkości sieci supermarketów na Wyspach Brytyjskich zgodził się przyjąć ofertę złożoną przez należącą do japońskiego gigantycznego konglomeratu SoftBank grupę inwestycyjną Fortress. Transakcja wycenia wartość Morrisons na 6,3 mld GBP. To jednak nie rozwiązuje sprawy, gdyż największy obecnie akcjonariusz sieci, firma Silchester z 15,14 proc. udziałów nie jest skłonna do poparcia przejęcia argumentując, że oferta nie proponuje nic więcej niż Morrisons może osiągnąć jako spółka giełdowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane