Site idzie na NewConnect

KL
08-02-2010, 11:02

Spółka tworząca serwisy internetowe z portfela IQ Partners w marcu pojawi się na rynku alternatywnym.

IQ Partners, fundusz venture capital skoncentrowany na inwestycjach w sektorze nowych technologii, wprowadzi na NewConnect kolejną po e-Muzyce, zakupach.com i e-kiosku. pl spółkę z portfela.

— W ciągu 1-2 miesięcy, na NewConnect pojawi się Site — zapowiada Maciej Hazubski, prezes IQ Partners.

Z niedawnej emisji prywatnej spółka zajmująca się tworzeniem i prowadzeniem serwisów internetowych uzyskała 0,5 mln zł. Po jej zarejestrowaniu fundusz kontrolować będzie 55,3 proc. spółki. Do Site należy m.in. serwis zagraj.com.pl, audiostereo.pl. Spółka zarabia głównie na reklamach. W 2009 r. serwisy wypracowały 770 tys. zł EBITDA.

— Zamierzamy przejmować i tworzyć kolejne serwisy. Interesują nas tylko takie, które przynoszą zyski. Wejście na NewConnect ułatwi rozbudowę grupy przez akwizycje, dla IQ Partners oznacza wycenę rynkową spółki, a w dalszej perspektywie możliwość wyjścia z inwestycji — mówi Maciej Hazubski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Site idzie na NewConnect