SK Group inwestuje w japoński ekologiczny startup

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 02-07-2021, 09:52

SK Group, południowokoreański konglomerat nabędzie udziały w TBM, japońskim startupie, który specjalizuje się w produkcji zamienników plastiku.

Centrala SK Innovation w Seulu
Centrala SK Innovation w Seulu
Kim Hong-Ji / Reuters / Forum

Inwestycja o wartości około 13,5 mld jenów (122 mln USD) obejmie 10 proc. pakiet akcji TBM. Będzie to największa forma finansowania działalności japońskiej firmy od jej założenia w 2011 r.

Pozyskane pieniądze mają być wykorzystane na ekspansję, w tym utworzenie spółki joint venture z SK Chemicals, oraz na badania i rozwój. TBM otrzymał środki od SK Japan Investment, jednostki utworzonej w maju przez cztery spółki SK, w tym holding konglomeratu i SK Chemicals, w celu inwestowania w biznesy promujące praktyki ESG w Japonii.

TBM znany jest z transformowania wapienia w substytut plastiku. Limex, to nowy materiał w większości wykonany z wapienia i niewielkiej ilości żywicy polimerowej, która pełni rolę spoiwa. Może być stosowany jako zamiennik plastiku lub papieru w produktach, począwszy od wizytówek po torby na zakupy i pojemniki na żywność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane