Czytasz dzięki

Skandal kosztował Volkswagena 31,3 mld EUR

AR, Reuters
opublikowano: 17-03-2020, 14:29

Producent samochodów wycenił straty związane ze skandalem dotyczącym fałszowania poziomów emisji w silnikach diesla - informuje Reuters.

Oszustwo ma swoją cenę - i nie są to tylko straty wizerunkowe. Volkswagen poinformował we wtorek, że głośna afera będzie go kosztować 31,3 mld EUR. To koszty nałożonych na Volkswagena kar i ugód, które spółka musiała zawrzeć, po tym, jak  na jaw wyszło, że ukrywała rzeczywiste poziomy toksycznych emisji w silnikach diesla w swoich samochodach, wprowadzając w błąd klientów i organy państwa (przypomnijmy, skandal wybuchł w 2015 r.).

Rzecznik prasowy spółki poinformował, że spółka jest przygotowana na pokrycie strat.  Uwzględni je w tegorocznym i przyszłorocznym sprawozdaniu finansowym.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Reuters

Polecane