Skandia Życie zaleca inwestować w zagraniczne akcje

W przykładowym portfelu inwestycyjnym Towarzystwo Skandia Życie TU zamknęło w grudniu wszystkie pozycje na polskim rynku kapitałowym.

Do zalecenia wycofania się z inwestycji na parkiecie przy Książęcej Skandię Życie skłoniły obawy przed skutkami wzrostu wydatków budżetowych, napisał w komentarzu Michał Janik, doradca inwestycyjny w towarzystwie. Ryzyko pogłębienia przeceny jest znaczące, a nowa ekipa rządząca może zdecydować się na ostateczny demontaż OFE, ostrzegł specjalista.

„Ostatnie tygodnie pokazują, iż tocząca polską giełdę choroba o nazwie >>festiwal obietnic wyborczych<< jest groźna nie tylko dla podmiotów bezpośrednio narażonych na jej działanie (jak np. banki, ubezpieczyciele czy spółki energetyczne), ale także dla pozostałych podmiotów notowanych w Warszawie. Z tego powodu postanowiliśmy skoncentrować portfele na inwestycjach poza polskim rynkiem akcji – napisał Michał Janik.

Michał Janik, doradca inwestycyjny w Skandia Życie TU
Zobacz więcej

Michał Janik, doradca inwestycyjny w Skandia Życie TU Skandia Życie TU

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu