Skanska sprzedaje łódzki Green Horizon

ISBNews
23-12-2014, 09:15

Skanska Property Poland sprzedaje zlokalizowany w Łodzi kompleks biurowy Green Horizon, swoją pierwszą inwestycję w mieście.

Nabywcą nieruchomości jest fundusz zarządzany przez Griffin Real Estate, poinformował dyrektor regionu w Skanska Property Poland Krzysztof Wilczek.

"Sprzedaż kompleksu Green Horizon jest dobrym dowodem na atrakcyjność inwestycyjną miasta Łodzi, które do tej pory postrzegane było przez wielu inwestorów jako lokalizacja drugiego wyboru. To właśnie w Łodzi zanotowano trzeci wynik w Polsce – 57%, jeśli chodzi o wzrost zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu w ciągu ostatnich dwóch lat. Tendencja ta będzie się utrzymywać. Łódź bardzo dynamicznie rozwija się również pod względem infrastruktury, dzięki czemu już wkrótce ma szansę stać się najlepiej skomunikowanym miastem w kraju. Również z tego powodu planujemy tutaj budowę kolejnych budynków" – powiedział Wilczek, cytowany w komunikacie.

Dla Skanska to już trzecia transakcja sprzedaży w okresie ostatnich dwóch miesięcy oraz druga w ciągu tygodnia. Wcześniej firma podała, że sprzedaje funduszowi Union Investment projekt Dominikański - swój czwarty budynek biurowy we Wrocławiu i największy z obecnie realizowanych w Polsce.

"Sprzedawany budynek został oddany do użytku w drugim kwartale 2013 roku i oferuje około 33 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Kompleks jest niemal w całości wynajęty, przede wszystkim przez firmy z sektora usług dla biznesu" - czytamy w komunikacie.

Dla Griffin przejęcie Green Horizon to kolejna transakcja w Łodzi. Firma przejęła niedawno tereny dawnej fabryki Scheiblera.

Skanska Property Poland jest deweloperem budynków biurowych. Firma działa w Polsce od 1997 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skanska sprzedaje łódzki Green Horizon