Skanska tanieje pogrążona przez odpis w Polsce

opublikowano: 09-05-2018, 14:43
aktualizacja: 09-05-2018, 14:47

Akcje szwedzkiego koncernu budowlanego Skanska wyraźnie tanieją po większym niż oczekiwano spadku kwartalnego zysku, spowodowanego głównie odpisem wartości projektów w Polsce, donosi Reuters.

Zysk operacyjny największego skandynawskiego koncernu budowlanego spadł o 65 proc. do 652 mln SEK. Analitycy prognozowali spadek o 51 proc. do 901 mln SEK.

Notowania akcji Skanska we wtorek i środę
Zobacz więcej

Notowania akcji Skanska we wtorek i środę

Na wyniku zaciążyło 670 mln SEK kosztów restrukturyzacji spółki, rozpoczętej w styczniu przez nowego prezesa Andersa Danielssona, a także ok. 600 mln SEK odpisu wartości projektów w Polsce. Prezes Skanska podkreślił, że przez pozostałą część roku spółka spodziewa się stabilizacji biznesu w Polsce, ale przy „ograniczonym poziomie zysku”.
 
Akcje Skanska taniały w środę nawet o 4,6 proc., co pogłębiało stratę wartości spółki w tym roku do 24 proc. Obecnie kurs spada o 3,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu