Skarb wstrzymuje prywatyzację Sklejki

KSA
opublikowano: 09-10-2009, 00:00

Sklejka-Pisz nie trafi na razie ani w ręce Pagedu, ani Biaformu.

Sklejka-Pisz nie trafi na razie ani w ręce Pagedu, ani Biaformu.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podjęło decyzje o zakończeniu procesu prywatyzacji Sklejki-Pisz bez rozstrzygnięcia. "Proces prywatyzacji ponownie zostanie uruchomiony po zaktualizowaniu wyceny spółki" — czytamy w komunikacie.

O nabycie pakietu, stanowiącego 85 proc. akcji producenta sklejki, starały się m.in. Biaform oraz giełdowy Paged. MSP dawało wyłączność na negocjacje jednej i drugiej firmie. Z żadną nie doszło jednak do porozumienia. Daniel Mzyk, prezes Pagedu, już w sierpniu sugerował, że przejęcie po takiej cenie, jakiej oczekuje skarb (grubo powyżej 50 mln zł), nie będzie dla spółki atrakcyjne. Nie było też pewności, czy na transakcję — nawet przy pozytywnych negocjacjach cenowych — zgodziłby się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po przejęciu Sklejki-Pisz Paged kontrolowałyby około 70-80 proc. polskiego rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane