Skarbiec chce przejąć fundusz z Lartiqa

opublikowano: 06-11-2019, 22:00

Skarbiec TFI jest zainteresowany przejęciem zarządzania funduszem Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu FIZ.

Towarzystwo zarządza portfelem i ryzykiem tego funduszu od grudnia 2018 r. na podstawie umowy zawartej jeszcze z Trigon TFI (obecnie Lartiq TFI).

— W związku z decyzją KNF cofającą Lartiq TFI zezwolenie na wykonywanie działalności jesteśmy gotowi przejąć zarządzanie funduszem Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu FIZ. Chcemy zapewnić jego klientom ciągłość najwyższej jakości obsługi — mówi Andrzej Sołdek, członek zarządu Skarbiec TFI.

Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu FIZ jest funduszem inwestującym w spółki wzrostowe, w szczególności z sektorów tzw. nowej ekonomii, i tym samym uzupełnia paletę funduszy otwartych Skarbca w tym segmencie. Odpowiedzialnymi za wyniki tego funduszu są zarządzający Skarbiec TFI Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski, którzy wcześniej pracowali w Trigon TFI (obecnie Lartiq).

We wtorek 5 listopada Komisja Nadzoru Finansowego odebrała Lartiq TFI zezwolenie na prowadzenie działalności zarządzania funduszami i nałożyła 5 mln zł kary za nieprawidłowy nadzór nad funduszami. To odprysk sprawy GetBacku. Windykator był serwiserem w funduszach wierzytelnościowych z oferty Lartiqa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu