Skarbiec TFI już w komplecie

opublikowano: 04-10-2017, 22:00

Dwóch nowych zarządzających będzie w giełdowym towarzystwie odpowiadać za wyniki topowych funduszy.

Zespół został uzupełniony i mamy już komplet — mówi Ewa Radkowska-Świętoń, która od 1 października formalnie jest prezesem Skarbca TFI, towarzystwa zarządzającego aktywami o wartości ponad 16 mld zł. Wcześniej menedżerka przez wiele lat pracowała w Nationale Nederlanden PTE, nic więc dziwnego, że pociągnęła za sobą dwóch zarządzających, z którymi już współpracowała. Zaangażowała ich na nie byle jaki odcinek, bo Jakub Menc (ostatnio w PKO Bankowy PTE, ale wcześniej w ING TFI i NN PTE) i Michał Stalmach (od sierpnia 2016 r. młodszy zarządzający w NN PTE, wcześniej przez wiele lat analityk akcji w DM BOŚ) odpowiadać będą za wyniki funduszy Skarbiec Akcja i Skarbiec Małych i Średnich Spółek, podały Analizy Online.

Dwóch nowych zarządzających będzie w Skarbcu odpowiadać za wyniki topowych funduszy.
Zobacz więcej

Wyzwanie:

Dwóch nowych zarządzających będzie w Skarbcu odpowiadać za wyniki topowych funduszy.

Pierwszy z funduszy współlider rankingu „PB” w grupie funduszy akcji polskich uniwersalnych, co jest nagrodą za wyniki regularnie lepsze od średniej. Skarbiec Małych i Średnich Spółek to natomiast absolutny lider zestawienia w swojej kategorii. W rok zarobił 24,9 proc., w trzy lata 43,4 proc. Krótko, przez dwa miesiące, oboma funduszami zarządzał Paweł Gierczak, ale twórcami sukcesów byli Karol Godyń (obecnie w Altus TFI) i Adam Łukojć (TFI Allianz Polska). Paweł Gierczak ze Skarbcem się nie żegna, skoncentruje się na funduszach absolutnej stopy zwrotu — Absolut Return Akcji FIZ oraz Market Opportunities. Menc i Stalmach będą ponadto odpowiedzialni za akcyjną część portfeli funduszy mieszanych — III Filaru i Wagi Zrównoważonego. Ponadto Dariusz Lasek, wcześniej przez wiele lat związany z Union Investment TFI, od października objął stanowisko członka zarządu i nadzorować będzie część dłużną wszystkich funduszy z oferty Skarbca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu