Czytasz dzięki

Skarpety z Pałacem Kultury i pamiątki bez kiczu

opublikowano: 08-06-2018, 18:00

Stworzyły designerskie pamiątki, które pokochali "lokalsi" i turyści. Agata Krulikowska-Florek i Magdalena Krulikowska-Rogalska z Love Poland Design postanowiły odmienić biznes pamiątkarski i stworzyć oryginalne gadżety promujące Polskę. W "Pomyśle na biznes" siostry opowiadają o początkach swojej przygody z własną firmą, pierwszych wyprodukowanych magnesach i najtrudniejszych biznesowych doświadczeniach.


- Od samego początku miały to być rzeczy dosyć artystyczne, czyli wszystkie projekty są ręcznie rysowane, a dopiero później są skanowane i obrabiane komputerowo - mówi Agata Krulikowska-Florek, współwłaścicielka Love Poland Design.
 
Wszystko zaczęło się od miłości do Warszawy - tak powstała marka Wars Sawa Design. Potem pojawiła się propozycja stworzenia pamiątek ze wszystkimi polskimi miastami, a firma zmieniła się w Love Poland Design. W trzy miesiące powstało kilkanaście kolekcji, w tym także Polish Food.  Początki nie były jednak proste.

- Pierwsze nasze projekty pojawiły się właśnie na takim nośniku jak magnes. Tych magnesów było kilkadziesiąt, było pudełeczko z magnesami i postanowiłyśmy, że musimy sprawdzić jak rynek odpowiada na nasze projekty. I po prostu zaczęłyśmy chodzić po sklepach z tym pudełkiem z magnesami (...) Odzew był całkiem miły w niektórych miejscach, w niektórych spotykałyśmy się ze ścianą totalną. Stare Miasto w Warszawie nas zaskoczyło, bo chodziłyśmy naprawdę po wszystkich sklepach. Wszyscy powiedzieli, że to się nie sprzeda, że jest brzydkie i pokazywali nam standardowe pamiątki - mówi Agata.

- To było zderzenie rzeczywistości z marzeniami. Chciałyśmy wypromować Warszawę i inny design, inne ilustracje, które są związane z regionalnym rynkiem, jednak często trafiałyśmy na ścianę - mówi Magdalena Krulikowska-Rogalska, współwłaścicielka Love Poland Design.

Na warszawskiej Starówce udało im się przebić dopiero po trzech latach. Inne miasta były zdecydowanie bardziej otwarte. Produkty sióstr trafiły do Gdańska, Poznania i Krakowa. W końcu designerskie pamiątki pokochali też Warszawiacy. 

Teraz siostry otwierają swój kolejny sklep w Warszawie. A w planach są już sklepy w innych dużych miastach - Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane