Sklepiki w szkołach wciąż bez wytycznych

opublikowano: 16-08-2015, 22:00

Właściciele sklepików i stołówek szkolnych wciąż nie wiedzą, jakie produkty będą mogli sprzedawać uczniom.

Konfederacja Lewiatan wysłała do ministra zdrowia apel o wskazanie terminu, kiedy zostanie opracowane rozporządzenie wykonawcze do zmienionychprzepisów ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które od 1 września ograniczą dopuszczalną ofertę sprzedaży artykułów spożywczych. Konfederacja zwraca uwagę, że początek nowego roku szkolnego coraz bliżej, a brak wytycznych nie pozwala właściwie przygotować się do zmian. Przedsiębiorcy powinni już zawierać umowy z kontrahentami i nabywać odpowiednie towary. Brak niezbędnych informacji powoduje niepewność i może oznaczać chaos w funkcjonowaniu placówek.

sklepiki
Zobacz więcej

sklepiki

sklepiki Leonid Mamchenkov/Flickr CC BY 2.0

— Apelujemy o podjęcie działań, które umożliwią przedsiębiorcom podjęcie racjonalnych decyzji co do prowadzonych przez siebie działalności z zachowaniem bezpieczeństwa prawnego jednostki — mówi dr Dobrawa Biadun, ekspertka ds. ochrony zdrowia Lewiatana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu