Sklepy internetowe w Polsce idą na rekord

  • PAP
opublikowano: 16-08-2019, 05:59

Od stycznia do czerwca 2019 r. w Polsce przybyło 2,8 tys. nowych sklepów internetowych, to najwyższy wynik od lat, informuje piątkowa "Rzeczpospolita". Rekordowo dużo chętnych na sprzedaż w sieci to nie tylko efekt zmian w tradycyjnym handlu, ale też zakazu handlu w niedzielę, wskazuje.

Coraz więcej firm decyduje się przenieść lub dodać
sprzedaż produktów do sieci. Dzięki temu rośnie internetowa oferta. Coraz
więcej interesujących nas rzeczy, coraz więcej marek możemy kupić online. Ten
rynek właściwie nie ma ograniczeń.
Zobacz więcej

PRZYBYWA SPRZEDAWCÓW I NABYWCÓW:

Coraz więcej firm decyduje się przenieść lub dodać sprzedaż produktów do sieci. Dzięki temu rośnie internetowa oferta. Coraz więcej interesujących nas rzeczy, coraz więcej marek możemy kupić online. Ten rynek właściwie nie ma ograniczeń. Fot. iStock

Jak wynika z danych wywiadowni Bisnode Polska, przygotowanych dla "Rz", od stycznia do czerwca 2019 r. w Polsce przybyło 2,8 tys. nowych sklepów internetowych. "To najwyższy wynik od lat. Tyle powstawało ich dotąd w ciągu całego roku. To rekordowa wartość założonych punktów" – czytamy w dzienniku.

"Dzisiaj możemy mówić o prawdziwym rozkwicie działalności w sieci" – mówi cytowany w gazecie rzecznik Bisnode Polska Tomasz Starzyk. Z kolei Szymon Wierciński z Akademii Leona Koźmińskiego dodaje, że właścicielem e-sklepu można się stać właściwie z dnia na dzień.

"Rekordowo dużo chętnych na sprzedaż w sieci to nie tylko efekt zmian w tradycyjnym handlu, z którego klienci odpływają do sklepów wirtualnych, ale też zakazu handlu w niedzielę. Dzięki niemu w wolny dzień, często przeznaczony wcześniej na robienie zakupów, Polacy zasiadają do komputerów. Branża, już warta 50 mld zł, rośnie w dwucyfrowym tempie" – podkreśla "Rzeczpospolita".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy