Skok napływów do funduszy surowcowych

opublikowano: 01-09-2017, 17:57
aktualizacja: 01-09-2017, 18:01

Napływy do notowanych w USA funduszy ETF opartych na rynkach towarowych potroiły się w tygodniu zakończonym w czwartek.

Traderzy
Zobacz więcej

Traderzy Bloomberg

W ciągu pięciu dni napływy sięgnęły 955 mln USD, podczas gdy tydzień wcześniej wyniosły 315 mln USD. Największym powodzeniem cieszyły się fundusze inwestujące w metale szlachetne oraz surowce energetyczne.

Aż 749 mln USD napłynęło do największego funduszu opartego na złocie – SPDR Gold Shares – co towarzyszyło wyjściu notowań kruszcu na najwyższy pułap w tym roku. Największe odpływy, sięgające 27,5 mln USD, zanotował fundusz VelocityShares 3x Inverse Crude Oil ETN, który pozwala zarabiać na przecenie ropy, oferując przy tym trzykrotną dźwignię. Od miesiąca notowania odmiany brent poruszają się przez większą część czasu w wąskim paśmie 50-53 USD za baryłkę.

Spowolniły tymczasem napływy do funduszy opartych na surowcach rolnych. Sięgnęły one zaledwie 8 mln USD, po tym jak ceny kontraktów na pszenicę i kukurydzę zniżkowały do kilkumiesięcznych minimów, pośród oczekiwań rekordowych zbiorów zbóż.

Liczba:
749 mln USD – tyle kapitału napłynęło w tydzień do największego spośród funduszy ETF opartych na złocie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skok napływów do funduszy surowcowych