Skrytkomaty mają się zmaterializować

opublikowano: 08-10-2018, 22:00

Parcel Technik negocjuje z „międzynarodową firmą spedycyjną” w sprawie budowy w Polsce sieci skrytkomatów.

„Idea jest taka, by były maksymalnie proste i tanie tak w produkcji, jak i w eksploatacji. Mają funkcjonować bez podłączenia do sieci energetycznej, bez zamków elektronicznych czy wyświetlaczy. Tu nie chodzi o zaawansowaną technologię, tylko o maksymalne ograniczenie kosztów, pozwalające na szybkie rozwijanie sieci” — tak dwa i pół roku temu na łamach „PB” Rafał Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej Parcel Technik opisywał skrytkomaty, które notowana na NewConnect spółka zamierzała wprowadzić na rynek.

Pomysł na biznes spółki Parcel Technik, którą kieruje Agnieszka Zemsta, opiera się na budowie sieci tanich skrytkomatów, które miałyby służyć np. do odbioru przesyłek z e-sklepów. Na razie sieci nie ma, ale są intencje.
Zobacz więcej

CIĘCIE KOSZ-TÓW:

Pomysł na biznes spółki Parcel Technik, którą kieruje Agnieszka Zemsta, opiera się na budowie sieci tanich skrytkomatów, które miałyby służyć np. do odbioru przesyłek z e-sklepów. Na razie sieci nie ma, ale są intencje. Fot. ARC

W 2016 r. zapowiadano szybki transfer na duży parkiet i rozstawianie skrytkomatów na rynkach rozwijających się, głównie na Bliskim Wschodzie i w Afryce. O planach budowy sieci w Polsce nie było mowy, ale teraz jest inaczej. W poniedziałek spółka opublikowała opóźnioną informację poufną o rozpoczęciu — już w styczniu tego roku — negocjacji z „międzynarodową firmą spedycyjną” na temat budowy sieci skrytkomatów w Polsce oraz ich obsługi. Poinformowała również, że „stronynegocjacji ustaliły wstępnie kluczowe warunki współpracy, co w ocenie emitenta daje prawdopodobieństwo zawarcia w najbliższym czasie umowy ramowej”.Nazwy firmy, z którą prowadzone są negocjacje, nie ujawniono.

— Liczymy że dzięki rozpoczętym negocjacjom uda nam się przyspieszyć budowę ogólnopolskiej sieci. Dzięki ewentualnym porozumieniom ze spedytorami chcemy budować sieć małych, tanich maszyn do wydawania przesyłek, które mogą być alternatywą dla obecnych na rynku rozwiązań. Negocjacje nie oznaczają rezygnacji z budowy własnej sieci — mówi Agnieszka Zemsta, prezes Parcel Technik, cytowana w komunikacie spółki.

Na razie spółka, wyceniana na NewConnect na niespełna 10 mln zł, sieci skrytkomatów nigdzie nie zbudował, informowała jednak o prowadzeniu pilotażowych testów w Izrealu. W pierwszym półroczu miała 2,34 mln zł przychodów, czyli sześć razy więcej niż rok wcześniej, oraz 0,34 mln zł czystego zysku. Większość tegorocznych przychodów to jednak skutek wygranego w ubiegłym roku przetargu na dostawę sprzętu i oprogramowania, co — jak informowała spółka — było „zdarzeniem jednorazowym, niezwiązanym z głównym przedmiotem działalności”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu