Skrzypek: Warszawa dostanie pieniądze na metro

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-10-2005, 12:00

Warszawa dostanie pieniądze na dofinansowania budowy metra z funduszy unijnych, mimo negatywnej rekomendacji Krajowego Komitetu Sterującego - poinformował na piątkowej konferencji wiceprezydent stolicy Sławomir Skrzypek.

Warszawa dostanie pieniądze na dofinansowania budowy metra z funduszy unijnych, mimo negatywnej rekomendacji Krajowego Komitetu Sterującego - poinformował na piątkowej konferencji wiceprezydent stolicy Sławomir Skrzypek.

"Jestem przekonany, że te pieniądze nie przepadną. Komitet sterujący może jedynie rekomendować projekt. Minister gospodarki Jacek Piechota zapewnił mnie, że podejmie decyzje w oparciu o przesłanki merytoryczne" - powiedział Skrzypek. Dodał, że podobne zapewnienia złożył kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz.

Skrzypek przypomniał, że Warszawa może dostać 351,5 mln zł na projekt budowy metra do Młocin. Projekt ten został bardzo pozytywnie oceniony przez ekspertów. Zaznaczył, że również Bruksela wielokrotnie zapewniała, że przyzna środki na dofinansowanie budowy metra. 

Wiceprezydent Warszawy Andrzej Urbański zarzucił podczas konferencji, że negatywna rekomendacja komitetu sterującego miała wyłącznie powody polityczne. "Decyzja była manipulacją sztabu Donalda Tuska" - powiedział. Przypomniał, że komitet sterujący składa się z polityków reprezentujący  poszczególne regiony, głównie z partii PO i SLD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane