Słabe dane nie zachwiały rynkiem

Środowy handel na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem prób odrabiania strat z wczorajszej wyprzedaży.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po ponad godzinie handlu Dow Jones rośnie o ponad 0,1 proc., a zmiany S&P500 oraz Nasdaq nie przekraczają 0,1 proc. Nastrojami nie zachwiał poprawiony odczyt PKB za pierwszy kwartał, który wskazał, że gospodarka amerykańska skurczyła wskutek mroźnej pogody się o 2,9 proc. To oznacza najgorszy wynik od 2009 r. oraz największą rewizję w dół od blisko 40 lat. Słabe dane z USA przełożyły się jednak na osłabienie dolara. Wobec euro amerykańska waluta traci 0,2 proc., a wobec złotego blisko półtora grosza, schodząc poniżej pułapu 3,04 PLN.

Nie słabną tymczasem obawy geopolityczne. Prezydent Ukrainy Petro Poroshenko wezwał do rozpoczęcia rozmów międzynarodowych, po tym jak rebelianci zestrzelili helikopter ukraińskiego wojska. Jednocześnie amerykańska administracja przyznała, że islamiści umacniają się na północy Iraku, co grozi rozpadem państwa. Do najlepiej spisujących się branż należą spółki materiałowe. O ponad 5 proc. rosną notowania Monsanto. Największy na świecie dostawca nasion ogłosił wart 10 mld USD program skupu własnych akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Słabe dane nie zachwiały rynkiem