Słabe nastroje na Wall Street

WST
opublikowano: 12-03-2012, 15:35

Pierwsza w tym tygodniu sesja na amerykańskich giełdach toczy się w nerwowej atmosferze, ale po początkowej przecenie indeksy odbijają.

Notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd poddawały się przed rozpoczęciem handlu na rynku kasowym Wall Street falowaniu, przy czym częściej przebywały w czerwonych rejonach.. Wskazywało to na sporą niepewność panującą wśród inwestorów. Podobnie jak na pozostałych rynkach, także w gracze z USA zaniepokojeni zostali wynikami chińskiej wymiany handlowej (najwyższy od 1989 r. deficyt) oraz nerwowo wyczekują na wyniki posiedzenia ministrów finansów eurolandu odnośnie zaaprobowania drugiej pomocy ratunkowej dla Grecji.

Pierwsza faza handlu na Wall Street nacechowana była sporą nerwowością. Po początkowym wybiciu, indeks Dow Jones IA zaczął systematycznie tracił na wartości i po godzinie handlu znalazł się tuż nad kreską. Na czerwono świeciły za to dwa kolejne główne wskaźniki Nasdaq i S&P500.

Jednak wraz z upływem kolejnych godzin, sytuacja zaczęła się poprawiać i na około dwie godziny przed końcem notowań jedynie indeks Nasdaq jeszcze tkwił pod kreską.

Wśród spółek uwagę przykuwa w poniedziałek Oracle. Drugi na świecie pod względem wielkości producent oprogramowania komputerowego traci na wartości po negatywnej rekomendacji wydanej przez analityków Jefferies Group. Obecnie zalecają oni co najwyżej „trzymanie” walorów, po wcześniejszej rekomendacji „kupuj”. Towarzyszyło temu obniżenie ceny docelowej na bieżący rok i redukcje prognozy finansowej na 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane