Słabsze skorelowanie na parach złotówkowych

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 22-03-2016, 17:30

Dzisiejsze zachowanie poszczególnych par złotówkowych jest ze sobą mniej skorelowane niż zazwyczaj.

Na notowaniach USD/PLN obserwujemy odbicie i kontynuację wzrostowej korekty, natomiast kurs GBP/PLN wyznaczył nowe tegoroczne minima.

USD/PLN

Kurs USD/PLN kontynuuje korekcyjne, wzrostowe odbicie, które buduje się od kilku dni, po tym jak obronione zostało istotne wsparcie. Fala spadkowa na tej parze zatrzymała się w miniony czwartek na poziomie 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z genezą w maju 2015 roku, które wyznacza górne ograniczenie ważnej strefy wsparć tworzonej wraz z poziomem równości fali spadkowej budującej się od 29 lutego br. z tą wykształconą w dniach 26 stycznia-11 lutego (strefa 3,7350 do 3,7650). Maksymalny zasięg obecnej korekty w górę wyznacza moim zdaniem poziom 3,9170 (linia trendu spadkowego poprowadzona po tegorocznych maksimach oraz 61,8% zniesienie ruchu w dół z genezą 29 lutego).

GBP/PLN

Notowania GBP/PLN kontynuują ruch w kierunku południowym i wyznaczyły kolejne tegoroczne minima (5,38). Taki obrót spraw stanowi potwierdzenie wariantu spadkowego – w zeszłym tygodniu kurs naruszył dolne ograniczenie średnioterminowej formacji kanału spadkowego z genezą w listopadzie ubiegłego roku. Z technicznego punktu widzenia wybicie dołem z tej formacji oznacza kontynuację wspomnianej sekwencji spadkowej, a celem strony podażowej są przynajmniej okolice 5,23 (61,8% zniesienie tej sekwencji wzrostowej wykształconej w latach 2013-2015 i minima z grudnia 2014). Wcześniej strona podażowa może napotkać trudności w okolicy poziomu 5,34 gdzie przebiega linia trendu wzrostowego z genezą w 2011 roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane