Słaby złoty mistrzem marketingu

opublikowano: 19-01-2016, 22:00

Kolejki do kantorów są raczej trudne do przeoczenia, ale na rynku wciąż można znaleźć lokatę, której zysk zależy od stabilności złotego.

Suma Procentów 18, dostępna w ofercie ING, to 12-miesięczna struktura, która wymaga minimalnej wpłaty 1 tys. zł, a maksymalny zysk, jaki będzie można osiągnąć, wynosi 3,36 proc. Do dnia rozpoczęcia okresu inwestycji, czyli do 2 lutego, wpłacone pieniądze będą oprocentowane na 1 proc. w skali roku. Instrumenem bazowym jest kurs euro do złotego.

Chociaż para walutowa przeżywa ostatnio dosyć burzliwy okres, wysokość zarobku zależna będzie od tego, ile razy kurs zmieści się w przedziale, którego szerokość bank ustali w dniu rozpoczęcia lokaty. W ofercie ujęty jest jako „poziom bariery” i jego maksymalna wysokość wynosi 12 groszy, przy czym przy każdym pomiarze, w którym kurs nie wypadnie z przedziału, naliczone zostanie 0,28 proc.

Wypłata pieniędzy zapowiadana jest na 30 stycznia 2017 r., a dni obserwacji będzie 12 — o ile inwestor nie pokrzyżuje tych planów dyspozycją wycofania wkładu, która co prawda zakończy się zwrotem pieniędzy na rachunek, ale będzie też obciążona stosowną opłatą. Przy zerwaniu lokaty na konto klienta wpłynie wcześniej wpłacona kwota powiększona nawet o odsetki z okresu subskrypcji, ale pomniejszona i o podatek, i o 1,8- -0,9 proc., w zależności od tego, czy rezygnacja nastąpi przed, czy po 31 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane