Śląsk Wrocław wnosi o upadłość

DI
opublikowano: 17-09-2013, 13:32

Śląsk Wrocław, czołowy polski klub piłkarski, złoży wniosek o swoją upadłość – informuje zarząd. Za powód podaje konflikt w akcjonariacie spółki – między Wrocławiem i Zygmuntem Solorzem.

- W związku ze zgłoszeniem przez głównych akcjonariuszy wielomilionowych roszczeń pieniężnych, przy jednoczesnym niewywiązywaniu się z podjętych przez nich wcześniej zobowiązań finansowych, zarząd WKS Śląsk Wrocław SA, zmuszony jest do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości układowej spółki – czytamy w komunikacie zarządu klubu na jego oficjalnej stronie.

Zobacz więcej

Stadion Wrocław, fot. Kotasik, Wikimedia

Portal sport.pl informuje, że pod koniec minionego tygodnia Śląsk winny był wierzycielom ok. 23 mln zł - w tym władzom Wrocławia ok. 16,5 mln zł i ok. 4 mln zł piłkarzom.

- Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pod koniec tygodnia jedna ze spółek należąca do Zygmunta Solorza zażądała od Śląska zwrotu prawie 30 mln zł za prace wykonane pod budowę galerii handlowej, która miała stanąć koło Stadionu Miejskiego - informuje portal należący do Agory.

Lekarstwo? Upadłość układowa.

- W celu zapewnienia przetrwania zagrożonej bankructwem Spółki, zarząd zdecydował się na rozpoczęcie procedury upadłościowej w wariancie układowym. Celem tej procedury jest zawarcie porozumienia, które zapewni wszystkim wierzycielom zaspokojenie ich roszczeń. Przede wszystkim zaś upadłość układowa jest szansą na przetrwanie Spółki i redukcję jej zobowiązań finansowych – piszą Piotr Waśniewski i Michał Domański z zarządu Śląska.

Zygmunt Solorz-Żak zainwestował w Śląsk w 2009 r. poprzez spółkę Bithell Holdings i kontroluje 51 proc. jej kapitału.  W 2012 r. klub, dość nieoczekiwanie, zdobył mistrzostwo Polski.

Niedawno TVP podała, że inwestycją w klub zainteresowany jest Roman Karkosik, który miał się spotkać w tej sprawie z Rafałem Dudkiewiczem, prezydentem miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Śląsk Wrocław wnosi o upadłość