SLD nie poprze projektu budżetu na 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
11-01-2006, 13:55

SLD nie poprze projektu budżetu na 2006 r., proponowanego przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza - zapowiedział w środę wiceszef klubu Sojuszu Jacek Piechota. SLD zamierza zgłosić poprawki do budżetu.

SLD nie poprze projektu budżetu na 2006 r., proponowanego przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza - zapowiedział w środę wiceszef klubu Sojuszu Jacek Piechota. SLD zamierza zgłosić poprawki do budżetu.

    "Z tego powodu, iż w autopoprawkach rządu nie znajdujemy odzwierciedlenia nawet priorytetowych kierunków z kampanii wyborczej PiS, takich jak chociażby zwiększenie wydatków na budownictwo mieszkaniowe, nie możemy poprzeć projektu budżetu" - podkreślił Piechota na konferencji prasowej w Sejmie.

    Poprawki, które chce zgłosić SLD, przewidują m.in. zwiększenie: dotacji dla Funduszu Pracy na aktywne formy zwalczania bezrobocia, środków na współfinansowanie projektów unijnych oraz dotacji dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. SLD zaproponuje też, by 100 mln rezerwy celowej przeznaczonej na utworzenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego przekazać na wzmocnienie już istniejących służb, zajmujących się walką z korupcją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / SLD nie poprze projektu budżetu na 2006 r.