Słony rachunek za konie

  • PAP
opublikowano: 03-11-2022, 07:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Aż 3 mln zł kosztowały Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim, podczas których niewiarygodny klient fikcyjnie kupił cenne klacze - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Jak pisze czwartkowa "Rzeczpospolita", ok. miliona euro warte są cztery konie, które w sierpniu w Janowie Podlaskim wylicytował Francuz Thierry Barbier.

"Dotąd nie zapłacił za nie, zgodnie z przewidywaniami specjalistów, którzy od początku ostrzegali, że jest to znany w środowisku mitoman. Aukcja Pride of Poland skończyła się skandalem, bo większość przychodów z aukcji miała stanowić kwota za konie fikcyjnie kupione przez Francuza" - czytamy.

Według dziennika, teraz okazuje się też, że Dni Konia Arabskiego, w ramach których organizowany jest też narodowy czempionat, kosztowały krocie, bo ok. 3 mln zł.

"Zdaniem organizatorów większość kosztów pochłonął właśnie czempionat. Specjaliści uważają, że podział wydatków między dwie imprezy jest sztuczny, bo wykorzystywana jest przy nich ta sama infrastruktura. I przypominają, że jednym z powodów zwolnienia w 2016 r. doświadczonych prezesów stadnin był rzekomo zbyt duży koszt Dni Konia Arabskiego" - pisze "Rz".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane