Ślub jak z bajki w... rodzinie miliarderów

opublikowano: 11-12-2018, 22:00

O weselu, na którym wystąpi prawdopodobnie m.in. Beyoncé, mówią całe Indie.

Mukesh Ambani, potentat rynków ropy i telekomunikacji, jeden z najbogatszych Azjatów, wydaje córkę za mąż. Jej wybrankiem jest syn innego miliardera z Indii — Ajaya Piramala, prezesa giełdowej spółki Piramal Group, działającej m.in. na rynku farmaceutycznym.

Beyoncé to tylko jedno ze znanych na całym świecie nazwisk wymienianych na liście gości i artystów, którzy pojawią się na weselu. Bloomberg wymienia jeszcze m.in. Shah Rukh Khana (najbardziej znany na świecie indyjski aktor) oraz… Hilary Clinton. Powołując się na lokalne media, agencja prasowa dodaje, że goście, którzy pojawią się na lotnisku Maharana Pratap Airport w Udaipur, aby dotrzeć na miejsce imprezy, będą mogli skorzystać ze 100 zarezerwowanych lotów czarterowych.

W podziękowaniu dla miasta Udaipur, gdzie ma się odbyć wesele, Mukesh Ambani podarował mieszkańcom taką ilość jedzenia, że wystarczyłaby na wyżywienie przez cztery dni 5,6 tys. osób trzema posiłkami dziennie. Spekuluje się, że planowana impreza będzie kosztować od kilkunastu do 100 mln USD.

Najważniejsza ceremonia, czyli zaślubiny, odbędzie się w 27-piętrowym pałacu w Bombaju, należącym do ojca pana młodego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu