Słupsk dostanie pieniądze na aquapark

PAP, TM
opublikowano: 12-01-2010, 17:57

Na terenie dawnego wyrobiska piasku powstanie obiekt za ponad 62 mln zł.

Słupsk dostanie 19,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. O przyznaniu dofinansowania na aquapark zdecydował we wtorek zarząd województwa pomorskiego. Kompleks ma powstać przy ul. Grunwaldzkiej, na terenie dawnego wyrobiska piasku, zwanego przez słupszczan piaskulą. Z prezentacji przygotowanej przez wydział rozwoju miasta, który odpowiada za inwestycję, wynika, że powierzchnia użytkowa obiektu będzie miała 9,4 tys. m kw., zaś powierzchnia lustra wody - 1,2 tys. m kw.
W aquaparku ma się znaleźć m.in. zespół basenów (rekreacyjny, pływacki i solankowy), sztuczna rzeka, plaża wypoczynkowa z leżakami, wanny z gorącym hydromasażem oraz strefa fitness i wellness - spa. Obok aquaparku ma powstać parking na 335 samochodów i 15 autokarów.
Koszt całej inwestycji oszacowano na 62,34 mln zł. Miasto z własnych funduszy ma wyłożyć 41 mln zł. W przedsięwzięciu ma również uczestniczyć Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego - jej wkład finansowy ma wynieść 2 mln zł.
Z prezentacji wynika, że budowa aquaparku mogłaby się zacząć w IV kwartale 2010 r. Inwestycja ma być zakończona w pierwszej połowie 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, TM

Polecane